Topuklu Ayakkabı

Topuklu ayakkabıların ökçe kısımları taban kısımlarında göre daha yüksek olan ve genellikle kadınların tercih ederek giydiği ayakkabı türleri arasında yer alır. Tamamen farklı firmalar tarafından üretilse de genellikle 5 cm topuklu ayakkabı modelleri üretilmektedir. Ancak yüksek topuklu ve diğer ayakkabılara göre oldukça rahat olması ve farklı tarzlara hitap etmesi nedeniyle yüksek topuklu platform ayakkabılar da bulunmaktadır. Topuklu ayakkabı modelleri bağcıklı topuklu ayakkabı ya da alçak topuklu ayakkabı gibi farklı tasarımlara ve farklı renklere göre modelleri bulunur. Dış görünüşleri itibariyle kadınlar tarafından büyük beğeni toplamasının yanı sıra boyu daha uzun göstermesinin yanı sıra bacağı da uzun gösteren ayakkabı modelidir. Genellikle ayakları rahatsız ettiği düşünülse de yanlış topuklu tercih etmek buna sebep olmaktadır. Topuklu ayakkabılar genel anlamda daha şık ve gösterişli olmaları sebebiyle genellikle özel günlerde tercih edilir. 

Kadın Topuklu Ayakkabı

Genel anlamda kadınlar farklı alanlarda tercih ettiği birbirinden farklı renge ve tasarıma sahip ayakkabılar tercih ederler. Bu ayakkabı modelleri arasında en özel olan modeller ise topuklu ayakkabı modelleridir. Bayan topuklu ayakkabı modelleri her kadının beğenisini kazanmak, farklı alanlarda kullanmak ve her bütçeye uygun olarak üretilen birbirinden değerli tasarıma göre satışa sunulmaktadır. Kısa topuklu ayakkabı modelleri genellikle uzun boylu bayanlar tarafından tercih edilirken yüksek topuklu ayakkabı modelleri ise daha uzun görünmek isteyen ya da giydiği elbiseyi taşıması anlamında tercih edilir. Ancak her kadın hangi ayakkabı modelini giyerse giysin ilk etapta ayaklarının rahat olmasını ister. Bu nedenle rahat topuklu ayakkabı satın almadan önce ayaklarının rahat edeceği konforu ve daha sonrasında tasarımına önem vererek tercih ederler. Ayakkabı topuklu modelleri bu manada rahatlığı ve tasarımı ile ön plana çıkması nedeniyle her kadının bütün zevklerini karşılamaktadır. Beyaz topuklu ayakkabı modelleri genellikle düğünlerde ve nişan vb. özel alanlarda beyaz elbiselerin altına tercih edilirken, iş hayatında aktif olarak görev yapan ve şıklığından ödün vermek istemeyen bayanlar ise ten rengi topuklu ayakkabı ve bej topuklu ayakkabı modellerini tercih eder. Renk açısından oldukça geniş olması bu konuda büyük dezavantajları da beraberinde getirmektedir. Bunun nedeni ise farklı renk, tasarım ve konforlu olmaları satın alım sırasında büyük çelişkilere düşürebiliyor. Sadece tasarım, renk ve konfor değil aynı zaman da topuk boyutları da ayakkabıların cezbeden özellikleri arasında yer alıyor. Az topuklu ayakkabı modelleri günlük hayatınızda sizi ve ayaklarınızı yormadan günlük yaşamınıza devam etmenizi sağlarken ince topuklu ayakkabı modelleri ise giyilen elbiselerin altındaki en iyi aksesuar ve boyunuzu en iyi seviyede göstermenize yardımcı olabiliyor. 

Topuklu Ayakkabı Modelleri

Hemen her kadın tarafından gözdesi haline gelen topuklu ayakkabı modelleri, topuk çeşitlerine, topukların boyutuna, topuklu ayakkabını burun kısımlarında olan açıklık ya da kapalı olmasına göre farklı çeşitleri bulunur. Siyah topuklu ayakkabı modelleri genellikle en fazla tercih edilen renktir. Yazlık ya da kışlık modelleri de bulunan topuklu ayakkabıların arasında günlük topuklu ayakkabıları da sıklıkla tercih edilmektedir. Günlük hayatınızda yormayan ve rahat etmenizi sağlaması nedeniyle günlük kullanımlar içinde farklı modellere sahiptir. Kalın topuklu ayakkabı modelleri ise genellikle özel günlerin ya da nişan ve düğün gibi alanlarda tercih edilen modellerdir. Topuklu ayakkabı modellerin arasında günlük kullanım alanları ve genellikle iş alanında tercih edilen modeller ise önü kapalı topuklu ayakkabı modelleri ve hafif topuklu ayakkabı modelleridir. Özel davetlere gidenler ya da tarzlarını yansıtmak isteyen kadınlar ise bilekten bağlamalı topuklu ayakkabı modelleri arasında tercih yaparlar. Tercih yapmalarının en önemli sebebi ise oldukça gösterişli ve birbirinden canlı renklere sahip olmalarıdır. Tek bant topuklu ayakkabı modeli herkes tarafından tercih edilse de kırmızı topuklu ayakkabı modelleri ise genellikle özel davetler ya da günlerde tercih edilmektedir.

Ayrıca kadın günlük ayakkabı modellerimizi de inceleyebilirsiniz.

Kadın Topuklu Ayakkabı Fiyatları

Kadın topuklu ayakkabı fiyatları, ayakkabıların sahip olduğu özelliklere ve kalitelerine göre değişiklik gösterir. Her bütçeye uygun olan ayakkabı modelleri bulunsa da kaliteli, tasarımı ve rengine göre değişiklikler de görülmektedir. Orijinal deri kullanılarak üretilen topuklu ayakkabıda ayaklarınız nefes alacağı için gün boyunca terleme meydana gelmez. Bu sayede ayağınızda terleme olmadığı için herhangi bir mantar ya da bakteri oluşumu da meydana gelmez. Ayak sağlığı en önemli konular arasında yer aldığı için fiyat olarak takılmaktansa sağlığınızı düşünerek tercih etmek daha faydalı olacaktır.

İndirimli Kadın Topuk Ayakkabı Modelleri 

Genellikle sezon başları ve sezon sonlarında indirime giren ayakkabı modelleri arasında topuklu ayakkabı modelleri de yer alır. Farklı tasarımları, renkleri ve numaralarına göre indirime giren ayakkabı modelleri her bütçeye uygun olarak indirime sokularak konforu ve kaliteyi her kesime ulaştırmayı amaçlar. Özellikle ipli topuklu ayakkabı modelleri indirimlerde en fazla tercih edilen ve en fazla ilgi gören ayakkabı modelleri olurken renk olarak gri topuklu ayakkabı modelleri tercih edilir. Bunun nedeni ise hem günlük hayatta hem de özel günlerde tercih ederek kullanabileceğiniz ayakkabı modelleridir.

Kadın Topuklu Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Topuklu ayakkabı çeşitleri arasında burnu açık, burnu kapalı, kedi topuk, uzun topuk, kısa topuk, ipli ve stiletto gibi birbirinden farklı topuklu ayakkabı çeşidi bulunur. Bu kadar farklı çeşide sahip olması sebebiyle farklı amaçlara ve farklı günlerde tercih edilerek giyilen ürünler bulunur. 

Konforlu ve şık Tasarımları ile Kadın Topuklu Ayakkabı Modelleri 

Hem konfor hem de şık tasarımlara sahip topuklu ayakkabı modelleri arasında günlük topuklu ayakkabı modelleri daha fazla tercih edilir. Bunun nedeni ise gün boyu ayaklarınızda olan topuklu ayakkabılar terlemenin önüne geçerken ayaklarınızda hiçbir şekilde ağrımaya ya da bakteri üretimine yol açmaz. Farklı renk ve tasarımları sayesinde hem şık hem de konforu bir arada sunan modellerdir.

İddialı Kadın Topuklu Ayakkabı Çeşitleri

Topuklu ayakkabı modelleri arasında özellikle iddialı konumda yer alan topuklu abiye modelleri birbirinden farklı tasarımları, renkleri ve duruşları ile kadınları cezbetmektedir. Farklı kemer tasarımları ve topuk yüksekliklerine göre iddialı kadın topuklu ayakkabı çeşitleri arasında en üst sırada yer almaktadır. Abiye topuklu ayakkabıların yanı sıra Dekolte Stiletto ayakkabı modelleri de farklı tasarımları sayesinde ön plana çıkmaktadır. 

Rahat Kadın Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu ayakkabı tercih eden ve rahatlık konusuna önem verenler ise genlikle 5 cm ve 6 cm topuklu stiletto ayakkabı modellerini tercih eder. Günlük kullanımlar, özel günler ve iş alanlarında rahatlıkla giyilebilir ve gün boyu ayakları yormayan yapıları sayesinde topuklu ayakkabı modelleri arasında en rahat ayakkabı modelleridir. 

Farklı Görünüm ve Özellikleri İle Kadın Topuklu Ayakkabılar

Topuklu ayakkabı konusunda farklı görünüşe sahip olmak isteyen ve bunun yanında özellikleri ile ön plana çıkmak isteyenler için 7,5 cm kadın topuklu stiletto ayakkabılar daha fazla tercih edilir. Özel croco hakiki deri ile üretilen ve taban kısmının neolit yapısı sayesinde hem görünüm bakımından hem de sunduğu özellik ve rahatlıkları nedeniyle kış aylarının en önemli topuklu ayakkabıları arasında yer almaktadır. Farklı tasarımları ve rahatlıkları ile kış dönemlerinde rahatlıkla tercih edebileceğiniz modeller arasında yer alıyor.

Farklı Model Seçenekleriyle Kadın Topuklu Ayakkabılar

Farklı model seçeneklerine sahip ayakkabı modelleri arasında özel bir yere sahip olan 10 cm topuklu ayakkabı modelleri farklı tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Tamamen farklı renk seçenekleri, model tasarımları ve özel üretim yapıları nedeniyle kadın topuklu modelleri arasında en fazla modele sahip olan ürünlerdir. Ayrıca toka detaylı ayakkabı modelleri de bol çeşitliliği ile kadınların beğenisine sunulmuştur.

Kadın Topuklu Ayakkabı Nasıl Seçilir?

Kadın topuklu ayakkabı seçerken ilk olarak kullanım alanlarının belirlenmesi son derece önemlidir. Topuklu ayakkabı seçerken gün boyu ayağınızda olacağı için ayağınızın şişmesine neden olabilir bu nedenle dikkat etmeniz gereken önemli konular bulunur. İlk olarak topuklu ayakkabıyı hangi alanda (iş, özel gün ya da düğün vb.) karar verildikten sonra topuklu ayakkabı modelleri arasında karar verebilirsiniz. Ayrıca topuklu ayakkabılarda genellikle yarım santimlik boşluk olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun nedeni ise genellikle uzun süre ayaklarınız ayakkabının içinde kaldığı için şişmelere neden olabiliyor. Topuklu ayakkabı satın alırken ayaklarınızın nefes almasını sağlayan modellere dikkat edin. Eğer ayağınız hava almazsa terlemenin etkisiyle bakteri, ayak kokusu ve mantara neden olabilir. 

Topuklu Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

İlk olarak bir adet bez ve ılık suya ihtiyaç duyulur. Topuklu ayakkabılar hassas yapılara sahip olduğu için meydana gelen lekeleri ortadan kaldırmak için ılık suya bezi batırın ve nemli olmasının ardından meydana gelen bölgeyi yumuşak bez ile nemlendirin. Daha sonra hafifi yumuşak temizleyiciyi bölgeye sıkarak bez yardımıyla lekeleri ortadan çıkarın. Daha sonra topuklu kısmını farklı bir bez yardımıyla ıslatın ve bezle temizleyin. Topuklu ayakkabıyı tamamen temizledikten sonra hafif nemli bez ile tekrardan silerek kuruyacak bir bölgeye bırakın. Bu bölge yaz aylarında açık havalar olurken kış dönemlerinde ise kalorifer gibi alanların yanlarını tercih edebilirsiniz.

İnce Topuk
Cabani Kadın Yüksek Topuklu Bant Detaylı Günlük Ayakkabı 97964
$54.73 KDV Dahil
$68.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Biletten Bağlı Yüksek Topuk Günlük Ayakkabı 97963
$54.73 KDV Dahil
$68.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Stilletto Günlük Ayakkabı 95626
$46.31 KDV Dahil
$57.88 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Klasik Ayakkabı 97853
$42.09 KDV Dahil
$52.62 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın 10 cm Topuklu Çapraz Bantlı Günlük Ayakkabı 20SS16.03
$30.31 KDV Dahil
$37.88 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Yüksek Topuklu Bant Detaylı Günlük Ayakkabı 97964
$54.73 KDV Dahil
$68.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Toka Detaylı Lazerli Topuklu Günlük Ayakkabı 97839
$42.09 KDV Dahil
$52.62 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın 10 cm Topuklu Çapraz Bantlı Günlük Ayakkabı 20SS16.03
$30.31 KDV Dahil
$37.88 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Biletten Bağlı Yüksek Topuk Günlük Ayakkabı 97963
$54.73 KDV Dahil
$68.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Topuklu Ayakkabı
Cabani Kadın 6 CM Topuklu Küt Burunlu Çapraz Detaylı Günlük Ayakkabı 4057
$36.20 KDV Dahil
$45.25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Stilletto Günlük Ayakkabı 97929
$46.31 KDV Dahil
$57.88 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Klasik Ayakkabı 97853
$42.09 KDV Dahil
$52.62 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Yüksek Topuklu Bant Detaylı Günlük Ayakkabı 97964
$54.73 KDV Dahil
$68.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Toka Detaylı Çapraz Bağ Topuklu Günlük Ayakkabı 97830
$42.09 KDV Dahil
$52.62 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın 10 CM Topuklu Ökçeli Toka Detaylı Burnu Açık Günlük Ayakkabı 4039
$36.20 KDV Dahil
$45.25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın 5 cm Topuklu Comfort Günlük Ayakkabı 320
$21.04 KDV Dahil
$26.31 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Toka Detaylı Lazerli Topuklu Günlük Ayakkabı 97839
$42.09 KDV Dahil
$52.62 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Topuklu Günlük Ayakkabı 3005
$21.04 KDV Dahil
$26.31 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Topuklu Günlük Ayakkabı 24049
$38.73 KDV Dahil
$48.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Günlük Ayakkabı 4043
$36.20 KDV Dahil
$45.25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Topuklu Günlük Ayakkabı 24050
$38.73 KDV Dahil
$48.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Topuklu Günlük Ayakkabı 24049
$38.73 KDV Dahil
$48.41 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
İnce Topuk
Cabani Kadın Klasik Ayakkabı 4022
$36.20 KDV Dahil
$45.25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın 10 CM Topuklu Önü Açıklıklı Toka Detaylı Günlük Ayakkabı 4024
$36.20 KDV Dahil
$45.25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Klasik Ayakkabı 4055
$36.20 KDV Dahil
$45.25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Kalın Topuk
Cabani Kadın Klasik Ayakkabı 4055
$36.20 KDV Dahil
$45.25 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Sneaker Ayakkabı
Cabani Kadın Yüksek Light Taban Bağcıklı Sneaker Ayakkabı 302M1325
$67.36 KDV Dahil
$84.11 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Sneaker Ayakkabı
Cabani Kadın Yüksek Light Taban Bağcıklı Sneaker Ayakkabı 302M1325
$67.36 KDV Dahil
$84.11 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Günlük Ayakkabı
Cabani Kadın Streç Detaylı Dolgu Tabanlı Comfort Günlük Ayakkabı 305
$25.25 KDV Dahil
$31.57 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Comfort
Cabani Kadın Streç Detaylı Dolgu Tabanlı Comfort Günlük Ayakkabı 305
$25.25 KDV Dahil
$31.57 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Günlük Ayakkabı
Cabani Kadın Lazer Detaylı Fiyonklu Comfort Günlük Ayakkabı 916
$25.25 KDV Dahil
$31.57 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Comfort
Cabani Kadın Dolgu Taban Tokalı Günlük Ayakkabı 1214
$33.67 KDV Dahil
$42.09 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Comfort
Cabani Kadın Dolgu Topuk Günlük Ayakkabı 834
$25.25 KDV Dahil
$31.57 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Comfort
Cabani Kadın Klasik Ayakkabı 422
$25.25 KDV Dahil
$31.57 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Sneaker Ayakkabı
Cabani Kadın Yüksek Light Taban Bağcıklı Sneaker Ayakkabı 302M1325
$67.36 KDV Dahil
$84.11 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Sneaker Ayakkabı
Guja Yüksek Air Tabanlı  Örme Tekstil Kadın Günlük Sneaker 21K300-7 Siyah
$39.99 KDV Dahil
$49.99 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Sneaker Ayakkabı
Guja Sim Detaylı Yüksek Air Tabanlı Kadın Günlük Sneaker 21K395-1 Siyah
$39.99 KDV Dahil
$49.99 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim